Gündem:
İŞTE İL-İL CHP ÖNSEÇİM SONUÇLARI
ANKARA BİRİNCİ BÖLGE:

1- Aylin Nazlıaka
2- Necati Yılmaz
3- Ali Haydar Hakverdi
4- Hikmet Tepe 
5- Emre Doğan

ANKARA İKİNCİ BÖLGE: 

1. Murat Emir 
2. Nihat Yeşil
3. Ali Rıza Erbay
4. Celalettin Koç
5. Semra Dinçer
6. Barış Ozan Vural 
7. Ali Yılmaz 
8. Servet Ünsal
9. Selma Ergen 
10. Haydar Doğan 
11. Abidin Şahin
12. Yücel Artantaş

ANTALYA:

1. Dr. Niyazi Nefi Kara 9 bin 905
2. Deniz Baykal 8 bin 515
3. Prof. Dr. Mustafa Akaydın
4. Devrim Kök
5. Avukat Figen Çalıkuşu
6. Savcı Rafet Zeybek
7. Eğitimci Nusret Bayar
8. Avukat Deniz Filiz
9. Avukat Sultan Yeğen
10. Doktor Sevindik Gizli
11. Cavit Arı
12. Prof. Dr. İbrahim Keser
13. Avukat Murat Bulat
AYDIN:

1. Metin Lütfü Baydar (8 bin 70)
2. Hüseyin Yıldız (7 bin 940 )
3. Mehmet Fatih Atay (6 bin 268 )
4. Tayfun Talipoğlu (5 bin 412)
5. Ferda Erkut Çağlar (5 bin 330)
6. Ali Ulvi Akoğlu (4 bin 928)

BURDUR:

1. Mehmet Göker (bin 720) 
2. Kadir Koç (bin 310)
3. Okan Kurt (bin 084 )

BURSA:

1. Ceyhun İrgil (8 bin 302)
2. Lale Karabıyık (8 bin 258)
3. Orhan Sarıbal (8 bin 119)
4. Erkan Aydın (7 bin 748)
5. Nurhayat Altaca Kayışoğlu (7 bin 475)
6. Mustafa Şenyurt (6 bin 347)
7. Asüde Şenol (6 bin 273)
8. Nuray Çohan (6 bin 158)
9. İsmet Karaca (5 bin 668)
10. Tahir Gürhan Akdoğan (5 bin 457)
11. Deniz Baykal (5 bin 101)
12. Özgür Şahin (5 bin 057)
13. Necati Şahin (5 bin 032)
14. Şadi Özdemir (4 bin 841)
15. Erkan Dönmez (4 bin 772)
16. Ayşe Şahin (4 bin 743)
17. İnan Keser (4 bin 709)
18. Metin Çelik (4 bin 399)
Milletvekili İlhan Demiröz ilk 18’e giremedi.

BALIKESİR:

1. Mehmet Tüm (5 bin 820)
2. Ahmet Akın (5 bin 111)
3. Namık Havutça (4 bin 543)
4. Fikret Şahin (4 bin 493)
5. Ali Kemal Deveciler (4 bin 369)
6. Ensar Aytekin (3 bin 866)
7. İrfan Barış (3 bin 111)
8. İsmail Aynur (2 bin 990)

DENİZLİ:

1. Melike Basmacı (6 bin 891)
2. Kazım Arslan (6 bin 609)
3. Gülizar Biçer Karaca (5 bin 798)
4. Adil Demir (5 bin 602)
5. Ahmet Divarcı (3 bin 280)
6. Halis Ödel (2 bin 893)
7. Ali Asker Kantürk (2 bin 791)

EDİRNE:

1. Okan Gaytancıoğlu (3 bin 565)
2. Erdin Bircan (2 bin 546)
3. Gürkan Güneser (2 bin 271)

KIRKLARELİ:

1. Turabi Kayan (5 bin 348 )
2. Vecdi Gündoğdu (3 bin 279)
3. Mehmet Tuna Soykan (3 bin 2)

ÇANAKKALE:

1. Muharrem Erkek (bin 889)
2. Bülent Öz (bin 711 oy)
3. Ahmet Küçük (bin 540)
4. Ali Sarıbaş (bin 416)

AFYONKARAHİSAR:

1. Burcu Kayıkçı (2 bin 280)
2. Mehmet Ecer (2 bin 11)
3. Tuğrul Akkuş (bin 935)
4. Yalçın Görgöz (bin 529)
5. Bekir Kasap (bin 496)
6. Milletvekili Ahmet Toptaş (bin 472)

İSTANBUL BİRİNCİ BÖLGE:



İSTANBUL İKİNCİ BÖLGE:


İSTANBUL ÜÇÜNCÜ BÖLGE:



İZMİR BİRİNCİ BÖLGE:

1. Musa Çam 16 bin 819 oy
2. Tacettin Bayır 9 bin 379 oy
3. Ali Yiğit 9 bin 129 oy
4. Murat Bakan 8 bin 670 oy
5. Muhsin Kurt 7 bin 696 oy
6. Ali Hıdır Uludağ 7 bin 303 oy
7. Ednan Arslan 7 bin 14 oy
8. Sabri Ergül 6 bin 576 oy
9. Sevda Erdan Kılıç 6 bin 629 oy
10. Turgay Bozoğlu 6 bin 216 oy

İZMİR İKİNCİ BÖLGE:

1. Kemal Kılıçdaroğlu 32 bin 75 oy
2. Mustafa Balbay 15 bin 634 oy
3. Atilla Sertel 12 bin 268 oy
4. Kamil Okyay Sındır 10 bin 708 oy
5. Ali Engin 8 bin 723 oy
6. Hüseyin Sezer 8 bin 721 oy
7. Ülkümen Rodoplu 8 bin 547 oy
8. Taha Okan 7 bin 768 oy
9. Nurgül Uçar 6 bin 857 oy
10. Ali Kemal Elitaş 6 bin 465 oy

KARABÜK:

1- Cevdet Akay - 763
2- Mustafa Akay - 403
3 - Fikret Gökçe - 234

KARAMAN:

1- Mustafa  Cem Kağnıç: 945
2- Uygar Talay: 548
3 -Zernisan Bilgin: 437

KIRIKKALE:

1- Murat Çakırca: 820
2- Ziya Kavluk: 591
3-  Hacı Arap Karadurmuş : 494

KIRKLARELİ:

1. Turabi Kayan - 5348 oy
2. Vecdi Gündoğdu - 3279 oy
3. Mehmet Tuna Soykan - 3002 oy

KIRŞEHİR:

Kırşehir Lisesi’nde yapılan ve 3 bin 352 üyenin oy kullandığı seçimlerde eski İl Başkanı Yılmaz Zengin kesin olmayan sonuçlara göre ön seçimin galibi oldu. 

KİLİS:

1- Mehmet Akif Perker (200'e yakın oy aldı)
2- Ökkeş Aslantaş (100'e yakın oy aldı

KONYA:

1- Mustafa Hüsnü Bozkurt - 3140
2- Gülsüm Filorinalı - 2869
3- Mehmet Turgay Bilge - 2862
4- Ali Cemal Cömert - 2806
5- Mehmet Ali Ünal - 2535
6- Ali Sayar - 2512
7- Deniz İndibi Çelik - 2396
8- Hüseyin Yağcı - 2324
9- Ali Tekiş - 2289
10- Saim Sezen - 2275
11- Musta Gökçe - 2157
12- Emine Balık - 1981
13- Mehmet Gayretli - 1963
14- Mehmet Topbaş - 1883
15- Kadir Tarkan Büyükoktar - 1694
16- Mehmet Yurtseven  - 1652
17- Necati Sarıhan - 1476
18- Sefer İpek - 1428
19- Mevlüt Karpuz - 1213
20- Ergelir Mert 1213
21- İbrahim Işık - 1189
22- Hakkı Dindar - 912
23- Dursun Kaplan - 906
24- Şeniz Kurtuluş - 891
25- Hüseyin Telaşe- 880
26- Mesut Ekmekçi - 859
27- Tahir Biter - 812
28- Necati Eldek - 574

KÜTAHYA:

1- Dr. Ali Fazıl Kasap - 1184 oy
2- Mehmet Aydın Uzun - 989 oy
3- Füsun Yıldız - 861 oy
4- İbrahim Solmaz - 614 oy

MANİSA:

1. Özgür Özel (10 bin 461)
2. Mazlum Nurlu (6 bin 511)
3. Tur Yıldız Biçer (6 bin 262)
4. Mustafa Başgülşen (5 bin 299)
5. Sabri Temel (5 bin 215)
6. Sakine Öz ( 4 bin 685)
7. Abdullah Saka (4 bin 506)
8. Hasan Ören (4 bin 172)
9. Saniye Ağagül (3 bin 835)

NEVŞEHİR:

1. Hilmi Bülent Tekiner bin 129
2. Dr. Cuma Yorgancı 978
3. Mehmet Değirmenci  700
4.  Osman Fahri Ertik 699
5. Mehmet Seyhan Duru 488
6. Serkan Sağlamer 312
7. Hakim Demirci 300 

NİĞDE:

1-Doğan Şafak (Mevcut milletvekili)  2403
2-Sevgi Özbek     1990
3-Ramazan Ertan     1463

ORDU:

1- Seyit Torun
2- Mustafa Adıgüzel
3- İdris Yıldız
4- İsa Yazıcı

OSMANİYE:

1- Nihat Çerçi     3098
2- Murat Koluçolak     1907
3- Serpil Düzgün     1892
4- Hatice Erdur     1554

SAMSUN:

1- Kemal Zeybek     4808 oy
2- Hayati Tekin     4172 oy
3- Neslihan Hancıoğlu     4009 oy
4- Necile Çokay     3856 oy
5- Veysel Erdoğan     3798
6- Şaban Sevinç     3780
7- Atıf Tomrukçu     3435
8- Şevki Yılmaz     3302
9- Mehmet Atalay     3129

SİNOP:

1- Barış Karadeniz
2- Mustafa Acun

SİVAS:

1- Ali Akyıldız
2- Haydar Gölbaşı
3- Ulaş Karasu
4- Malik Ejder Özdemir
5- Bülent Renda Deniz

TRABZON:

CHP örgütünün “kontenjan” uygulamasına karşı toplu olarak istifa ettikleri ve CHP’li gençlerin 1 hafta işgal eylemi yaptıkları Trabzon’da eğilim yoklamasında ilk sırayı az farkla Muharrem İnce’ye yakınlığıyla bilinen, Balyoz davasının avukatlarından Avukat Haluk Pekşen aldı. İkinci sırada yer alan eski Akçakale Belediye Başkanı Ali Türen Öztürk, geçen seçimlerde önseçimde ilk sırada çıkmış, ancak Canalioğlu’nun kontenjan olmasından dolayı ikinci sırada yer almıştı. Üçüncü sırada çıkan Ahmet Kaya da Gürsel Tekin’e yakınlığıyla tanınıyor. 4. sırasındaki Murat Özçilingir, esnaf ve eski merkez ilçe başkanı. Büyük hayal kırıklığı yaşayan son İl Başkanı işadamı Yavuz Karan beşinci sırada yer aldı. Son sırada ise, AB projeleri uzmanı genç bir isim, Mustafa Aydın bulunuyor.

1- Haluk Pekşen     3519
2- Ali Türen Öztürk     3322
3- Ahmet Kaya     2802
4- Murat Özçilingir     2434
5- Yavuz Karan     2160
6- Mustafa Aydın     2072

UŞAK:

1- Özkan Yalım:  3500
2- İsmet Akın: 283
3- Mustafa Aydın: 250

YOZGAT:

1 - Hasan Aslan Nurdoğdu - 906 oy
2 - Zeynep Kılınçarslan  - 597
3 - Gülhanım Ceylan - 461
4 - Hatice Açıkgöz - 451 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner80

banner87

KÜRSÜYE GELEREK KILIÇDAROĞLU’nu ÖPTÜ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezinde kadınlarla...

Haberi Oku