Gündem:
İŞTE TERÖRÜN KESİN ÇÖZÜM YOLU
İŞTE TERÖRÜN KESİN ÇÖZÜM YOLU

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün partisinin İstanbul İl Merkezinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında, Vatan Partisi’nin “Teröre Kesin Çözüm” başlıklı “Milli Dayanışma Programını” kamuoyuna sundu.

Toplantıda, Devlet ve Milletçe Topyekûn Mücadele sloganıyla tanıtılan Teröre Kesin Çözüm için Milli Dayanışma Programını hayata geçirmek amacıyla bütün vatandaşlar göreve çağrıldı.

Perinçek’in kamuoyunda sunduğu program metni şu şekilde:

MİLLİ DAYANIŞMA PROGRAMI
Teröre Kesin Çözüm
Devlet ve Milletçe Topyekûn Mücadele

Değerli Vatandaşlar,

Bugün Türkiye, millet ve devlet olarak ABD emperyalizminin bombalarına göğüs germektedir.


Ordumuz, Polisimiz ve Köy Korucularımız,  Bölücü Terör Örgütünü Yüksekova’dan Nusaybin’e kadar hendeklere gömmüştür. PKK ile birlikte ABD’nin planları da hendeklere gömülmüştür.


Artık Vatan Savaşımızın ağırlığı, güney sınırımızdadır. Bölücü ve yobaz terör örgütleri Suriye’nin ve Irak'ın kuzeyinde üslenmiş bulunuyorlar. ABD ve İsrail’in bu örgütleri kullanarak Barzanistan’dan Doğu Akdeniz’e uzanan bir koridor açma ve orada bir devletçik oluşturma girişimi, Türkiyemiz için öncelikli tehdittir. 


Küresel boyuttaki bu tehdit, sıradan tavırlarla durdurulamaz. 


Vatan bütünlüğümüz için, devlet ve milletçe topyekûn mücadele zamanı gelmiştir.  


Ülke Çapında Kampanya


Vatan Partisi, teröre karşı kesin sonuca ulaşmak için, ülke çapında kampanya başlatmıştır.


Milletimizin Birliği, Vatanımızın Bütünlüğü, Yurtta Barış ve Komşularla İşbirliği için harekete geçiyoruz.


Bütün vatandaşlarımızı Bölücü Teröre Karşı Kesin Çözüm için Devletçe ve Milletçe Topyekûn Mücadeleye ve bu amaçla hazırladığımız Millî Dayanışma Programı’nı hayata geçirmeye çağırıyoruz.Vatan Partisi'nin Millî Dayanışma Programı


1.Devletin ve milletin birliğini güçlendirmek. Halk ile Ordu ve Polis arasındaki bağları pekiştirmek. Vatan Savaşı veren Türk Ordusuna, komutanlarına ve polisimize karşı bozguncu propagandayı etkisiz kılmak. ABD’nin Türkiye’de Bölücü Teröre teslim olacak bir hükümet kurma planına karşı en geniş cepheyi oluşturmak.

2.Bölücü ve yobaz terörüne karşı Suriye, Lübnan, Irak, İran, Azerbaycan, Mısır ve Rusya ile işbirliği için, her düzlemdeki yapıcı faaliyetleri sonuca ulaştırmak. Batı Asya ülkelerinin her alanda ortak harekâtıyla Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki terör üslerini bütünüyle temizlemek. Güney sınırımızda ABD-İsrail Koridorunun açılması girişimini bozguna uğratmak.

3.Emperyalizmin bölünmeyi dayatan ekonomik tehditlerine karşı millî direnci güçlendirmek amacıyla Üretim Ekonomisinin kurulması için çalışmak. AKP iktidarının milletin büyük çoğunluğunu oluşturan emekçilerin ekonomik durumlarını zayıflatacak uygulamalarını önlemek.

4.Türk milletini Anayasadan çıkartmak, özerklik, cemaatlere yaşam tarzı özgürlüğü, müftülere nikâh kıyma yetkisi ve Başkanlık Rejimi gibi  milleti bölen ve iç cephede çatışma kışkırtan girişimlerden vazgeçilmesini ve Atatürk Devrimi karşıtlığına son verilmesini sağlamak.

5.Bölücü Terör Örgütünü temsil eden HDP’nin derhal kapatılması ve bölücülük suçu işleyen HDP milletvekillerinin dokunulmazlığının derhal kaldırılması için yasal süreçleri sonuca ulaştırmak.

6.Suriye’nin kuzeyinde ABD-İsrail koridorunun açılması amacıyla kullanılan İncirlik üssünü ve Diyarbakır üssünü ABD uçaklarına ve askerine kapatmak.

Vatan Savaşından Millî Hükümete


Türkiye, karşılaştığı tehditlerden Büyük Çözümle kurtulacaktır.


Vatan Savaşından Millî Hükümetle çıkacağız.


Türkiye, vatanını bütünleştirmek, üretim ekonomisine geçmek, çağdaş toplumu kurmak, yurtta ve Batı Asya’da barışı sağlamak için, Atatürk Devrimi rotasına girecektir. 


Her savaşta olduğu gibi gündem, kahraman olma gündemidir.


Vatan Partisi, kahramanların partisidir


Türkiye'nin bütün kahramanlarını Vatan Partisi'ne üye olmaya ve görev almaya çağırıyoruz.


Devlet bağımsızlığı, vatan ve millet bütünlüğü, her türlü sınıf, topluluk ve kişi çıkarının üstünde, bütün milletimizin meselesidir.

Türk de biziz, Kürt de biziz, hepimiz Türk milletiyiz.

Hiçbir ayrım gözetmeden bütün milletimizi, siyasal partileri, sendikaları, meslek odalarını ve kitle örgütlerini, Türkiye Cephesinde sımsıkı birleştirmek için Vatan Partisi olarak görevimizi yerine getirme kararındayız.

Vatan için Vatan Partisi’ne üye ol!
Haber Habere
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner80

banner87

İSTİSMARA JET İDDİANAME
Antalya'da, taşın üzerine yazarak yardım isteyen kız çocuğu A.K.'ye cinsel istismarda bulunan,...

Haberi Oku