Gündem:
'BÖLÜCÜ ORTAKLAR ALB. ATİLLA UĞUR'U HEDEF ALIYORLAR'
'BÖLÜCÜ ORTAKLAR ALB. ATİLLA UĞUR'U HEDEF ALIYORLAR'

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün partisinin İstanbul İl Merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Türk subaylarını hedef alan “Faili Meçhuller Davası” hakkında görüşlerini  açıkladı.

ÖZETLER:

•Türk subaylarını hedef alan, Mardin Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeni açılan “Faili Meçhuller Davası”, gizli tanık Aydos’un ve yine gizli tanık Oğuz’un uydurma ifadelerine dayandırılıyor. Başka kanıt yok.
•AKP iktidarının Kürt Açılımı, perişan durumda, Gizli Tanık Aydos’a muhtaç hale geldi.
•İddianameyi PKK yayın organı Özgür Gündem yazdı. 
•Bölücü Açılımın yeni görevlisi Cumhuriyet Gazetesi ise, PKK’nın yayın organından daha gayretli. Cumhuriyet Gazetesi de Açılımın basın görevlisi oldu.
•İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı E. Jnd. Alb. Hasan Atilla Uğur, bu tertipte baş hedef konumundadır. Teröre karşı asker olarak verdiği başarılı mücadelesi, Öcalan’ı sorgulamasındaki rolü ve bugün de vatan bütünlüğü ve Cumhuriyet için verdiği mücadeledeki etkisi sebebiyle hedef alınmaktadır.
•Vatanımızı ve milletimizi birleştireceğiz. Çünkü Türkiyemizin Atilla Uğurları var.
 
Açıklamanın tam metni:

Mardin Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeni açılan davada, “Faili meçhullerden” sorumlu olanların yargılanacağı iddia ediliyor.


Sanıklar, bölgede görev yapmış Türk subayları. 

Kanıt yok. 

Bölücü Açılım Gizli Tanıklara Muhtaç

Dava, gizli tanık Aydos’un ve yine gizli tanık Oğuz’un ifadelerine dayandırılıyor.

Gizli Tanık Aydos’un ifadesi 27 Ekim 2008 tarihinde İstanbul Terörle Mücadele Şubesi’nde alınmış. Altı yıl beklenmiş. İfade uydurma ve başka kanıt yok.

AKP iktidarının Kürt Açılımı, perişan durumda, Gizli Tanık Aydos’a muhtaç hale geldi. Ergenekon Davası, Tuncay Güney ve Osman Yıldırım üzerine kurulmuştu. “Faili Meçhuller Davası” ise, koyun hırsızı olduğu saptanan Gizli Tanığa dayandırılıyor.

Çünkü uydurmanın bu kadarı ancak gizli tanıklarla yapılabilir. Açık tanığın yüzü var, gizli tanığın yüreği ve vicdanı olmadığı gibi yüzü de yok. 

İddianameyi PKK Organı Yazdı

PKK Yayın Organı Özgür Gündem, 15-23 Kasım 2013 tarihleri arasında Atilla Uğur’a karşı kampanya yürütmüştü:

15 Temmuz: “Cesetler o kadar çoktu ki elbiseleriyle gömdük”
19 Temmuz: “Komutanlara katliam terfisi. JİTEM Devlet çetesi Uğur da sorumlusu”
20 Temmuz: “Savcılık: Katillerin başı Uğur”
21 Temmuz: “Bıçak timinin icraatları.”
22 Temmuz: “Bu çeteyi ancak devlet kurabilir”
23 Temmuz:  “Albay Uğur’un ceset kuyuları”
26 Temmuz 2013 günü Aydınlık Gazetesi’nde E. Alb. Atilla Uğur’un Öcalan’ı sorguladığını hatırlattık. Bunun üzerine yayın birden bire kesildi. 

Bugün PKK’nın o yayını ile İddianameyi karşılaştırdık. Özgür Gündem, PKK’nın faili meçhullerini örtbas etmek için hangi yalanları yazmışsa, İddianamede de aynı hikayeler var. 

Gizli Tanık Tezgahının Yeni Görevlileri

Türkiye’yi bölme tertibi,  Ergenekon ve Balyoz Davalarında F Örgütünün gizli tanık tezgâhıyla işletilmişti. Yine aynı tezgâh çalıştırılıyor. 

Bölücü Açılımın yeni görevlileri de harekete geçirildi. Cumhuriyet Gazetesi, PKK’nın organı Özgür Gündem’den daha gayretli.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si Bölücü Açılımın ortağı olunca, Cumhuriyet Gazetesi de Açılımın basın görevlisi oldu. 

Cumhuriyet, PKK Organında ne varsa onu tekrarlıyor. Cumhuriyet, Osman Yıldırım’ın gazetesi oldu.

Cumhuriyet Gazetesi’nin yaptığı işi, Cumhuriyet Yazarı Orhan Bursalı tanımlıyor: 

“Ergenekon İddianamesinde gizli tanıklar uyduruk, katil, sahtekâr, paralı insanlar çıktı. “Gizli tanık” iddiasıyla yazılan İddianame manşet mi olur? Ergenekon’un en ünlü gizli tanığı Osmanımdı. Ve sahte ifadeleriyle Danıştay Cinayeti Ergenekon’a bağlanmıştı.

Kumpasın parçası olarak Ergenekon Davasındaki gizli tanıkları cemaat savcıları bulup çıkarmıştı. Gizli tanık müessesesi alçakça işledi.

Şimdi yine mi işletiliyor?”


İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı
E. Jnd Albayı Atilla Uğur Niçin Hedef?
İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı E. Jnd. Alb. Atilla Uğur, bilindiği gibi 1999 yılında İmralı’da Abdullah Öcalan’ı sorgulamıştı. Sorgu görüntüleri yayınlandı. Abdullah Öcalan’ın Alb. Atilla Uğur karşısındaki hali, PKK’nın bilincinde derin izler bıraktı.
Atilla Uğur, Güneydoğu bölgemizde PKK örgütünün etkisiz hale getirilmesi için hukuk çerçevesi içinde canını ortaya koyarak başarılı olmuş bir Türk subayı. Çalıştığı her yerde Kürt yurttaşlarımızı bağrına bastı, onların sevgisini kazandı. 
Atilla Uğur, Ergenekon Tertibinde altı yıl haksız yere hapis yattıktan sonra, vatan görevini bugün İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı olarak yürütüyor.
Atilla Uğur, Türkiye’yi bölmek isteyenlerin dün hedefiydi, bugün de hedefi.
Teröre karşı mücadelede başarılı bir asker olarak hedef!
İmralı’da Öcalan’ı sorgulamasındaki başarısıyla hedef!
İşçi Partisi Genel Başkanı olarak vatan bütünlüğü ve Cumhuriyet için mücadeledeki etkisiyle hedef!
Özetle Mustafa Kemal’in askeri olduğu için hedef!

Türkiyemizi Böldürtmeyeceğiz
Milletimiz Vatanı için Canını Ortaya Koyanları
Bağrına Basıyor

Beş yılı aşan bir süredir Silivri 4 Nolu ve 1 Nolu Cezaevi’nde ve  Ergenekon duruşmalarında yakından tanıdığım için yazıyorum: 

Atilla Uğur, birikimli, cesur, onurlu, başı dik bir Türk subayı. 
Mustafa Kemal Paşa’nın “devrimci subay” tanımını yaşatan subaylarımızdan ve aynı zamanda İşçi Partimizin önder kadrolarından.

Mardin’de görev yaptığı yılları kendisiyle de konuştum, bildiğim ve güvendiğim için de söylüyorum: 
E. Alb. Atilla Uğur, köylüye, halktan insanlara karşı haksız ve yanlış uygulamalarda bulunmak bir yana, buna izin verecek veya göz yumacak bir kamu görevlisi değil. 
Görev ve kanun adamı olmanın ötesinde, Kürt yurttaşlarımızı “biz” kavramı içinde gören, bölge halkından her zaman sevgiyle ve değer vererek söz eden bir komutan. 
Dostluğunu da düşmanlığını da her zaman açık yüreklilikle ortaya koyan, içi dışı bir olan, mert ve dürüst bir subay.
 Özellikle Kızıltepe’de görev yaparken halkın güven ve sevgisini kazanmış, kan davalı aşiretleri zor koşullara rağmen barıştırmıştır.

Milletimiz, İP Genel Başkan Yardımcısı Atilla Uğur’u yurdun her köşesinde bağrına basıyor. Halkımız, vatan ve Cumhuriyet için canını ortaya koyanlara sahip çıkıyor.

Bu tertip de, Ergenekon-Balyoz tertipleri gibi yerle bir olacaktır. Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz.

Vatanımızı ve milletimizi birleştireceğiz, 
Çünkü Türkiyemizin Atilla Uğurları var.
 Haber Habere
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner80

banner87

FİLİSTİN LİDERİ TÜRKİYE'ye GELİYOR
Filistin lideri Abbas'ın gelecek hafta Türkiye'ye geleceği açıklandı.

Haberi Oku