Gündem:
DOĞU PERİNÇEK'in TARİHİ KONUŞMASI
İŞTE DOĞU PERİNÇEK'in TARİHİ KONUŞMASI

Özgecan Aslan’ı alevler içinde çığlık çığlığa bırakmanın utancıyla Arena’da toplanmış bulunuyoruz.

Kendimizi affetmiyoruz. Bu karanlık manzara karşısında Cumhuriyet öncüleri olarak kendimizi affetmiyoruz.

Burada işte, Cumhuriyet’in direnci Muazzez İlmiye Çığ, sizi saygıyla selamlıyorum. Cumhuriyet direniyor, Cumhuriyet Muazzez İlmiye Çığ’ın kişiliğinde ayaktadır.

Cumhuriyet geleceğin belirleyicisidir. Devrimle kurduk biz Cumhuriyeti, bu Türkiye’yi, bu vatanı! Şimdi yine büyük işlerin eşiğindeyiz. Cennet, Hz. Muhammed’in o medeniyet devrimcisinin belirttiği gibi kadınların ayağının altındadır. 

Kadınımızı bu karanlık rejimden, bu cehennem zebanilerinin ayaklarının altından kurtaracağız, söz veriyoruz! Türkiyemiz şeyhler, dervişler, müritler, çelebiler, cemaatler ve tecavüzcüler ülkesi olamaz! Şimdi hep birlikte ayağa kalkıyoruz ve yemin ediyoruz. 

SÖZ VERİYORUZ!

Atatürk Cumhuriyeti’ni devlet katında ve toplumda yeniden kurmak için büyük devrimci önderimiz Atatürk’ün önünde yemin ediyoruz, söz veriyoruz! 

Bu karanlık saltanatı, Erdoğanların karanlık saltanatını yıkacağız, söz veriyoruz! 

Bağımsız, başı dik, aydınlanmış, Kürdünü kucaklayan, Türküyle Kürdüyle Sünnisiyle Alevisiyle milleti birleştiren, vatanı birleştiren, üreten Türkiye’yi kuracağız, söz veriyoruz! 

Soma işçilerine, Yatağan işçilerine, Zonguldak maden işçilerine, Ermenek işçilerine söz veriyoruz! Onları o karanlık kuyulardan çıkaracak ve memleketin efendisi yapacağız.

Köylüyü Atatürk’ün dediği gibi memleketin efendisi yapacağız. Germencik Moralı köylüsüne, Mardin’in Alakuş köylüsüne söz veriyoruz! 

Taşeron kölesi olmayacağız. Taşeron işçilerine söz veriyoruz!

Şu anda bizi Mardin’in Alakuş köyünden izleyen İlkokul 4. Sınıf öğrencisi Aziz Yıldız’a, 20 yıl sonraki cumhurbaşkanımıza söz veriyoruz!

Türkümüzü Kürdümüzü eşitlikle, Türkiye içinde özgürlükle, kardeşlikle birleştireceğimize söz veriyoruz! 

Çarşılarımıza zenginlik getiriyoruz. Çarşıların zenginleştiği, gül alınıp gül satıldığı çarşıları kuracağız, söz veriyoruz! 

Milli sanayicimize, milli tüccarımıza, üretimimize katkısı olan bütün ülkemize söz veriyoruz! Üret Türkiye diyoruz. Üretin çiftçimiz, üretin işçiler, sanayiciler! 

Gençliğimize güveniyoruz. Umudumuz gençlik. Herkesin iş sahibi olduğu, emeğiyle hayatını kazandığı, bilim yaptığı, aydınlanmış Türkiye için gençliğimize söz veriyoruz! Onlardan kuvvet alıyoruz. 

Borçlu bir Türkiye yarattılar. 250 milyar Dolar borç içinde çırpınıyorlar, kıvranıyorlar, yıkılacaklar. Borç, sıcak para diktasını yıkacağız. Borçlanmış Türkiye’yi yıkacağız. Ergene Nehri’ne, İzmir Körfezi’ne söz veriyoruz! Irmakları, temiz akan ormanları, yeşil Türkiye’yi kuracağız. Geyikli Bayır’da Torosların eteklerinde bizi izleyen Fikret Otyam ağabeyime söz veriyoruz. Yaşar Kemal’in İnce Mehmet’ine söz veriyoruz!

Birleşen, üreten Türkiye’yi kuracağız, söz veriyoruz!

TÜRK GENÇLİĞİ’NE, TÜRK MİLLETİ’NE, PARTİMİZE GÜVENİYORUZ!

Parolamız vatan, işaretimiz emek ve namus! Emeğin Türkiyesini, namuslu insanların Türkiyesini kuracağız. Bütün milletimize, Hakkari’nin Cino Dağları’ndaki çobana, Çorum’daki, Adana’daki, Kayseri’deki, Gaziantep’teki, İstanbul’daki, İzmir’deki emekçilere söz veriyoruz, güveniyoruz! 

Milletimize güveniyoruz. Binlerce yıllık tarihin içinden gelen milletimize güveniyoruz, çok cefalar çekmiş, görmüş geçirmiş, medeniyetler kurmuş, çalışkan Türk milletine sonuna kadar güveniyoruz. 

Partimize güveniyoruz. Vatanda birleşenlere güveniyoruz. Barikatları yıka yıka buraya geldik. Her zaman, Türk ordusu, Türk milletini kurtarırdı. Ergenekon, Balyoz davalarında partimiz barikatları yıktı. TSK ile birlikte partimiz milleti kurtardı. 

Milli Hükümet, Milli Meclisi kuracağız. Cumhuriyet’in siperlerinden geliyoruz, Yatağanlar’dan, Sümerbanklar’dan, Telekomlar’dan, önündeki siper savaşlarından, Tek-Gıda yol işçilerinin mücadelelerinde savaşa savaşa geliyoruz. Kendimize güveniyoruz. 

Sandılar ki okyanus ötesinden ferman gelince Kemalist Devrim biter. İşte Türkiye’de Atatürk devrimciliği, Türkiye’nin geleceğini kuracak büyük karar olarak büyük güç olarak ayaktadır, güveniyoruz. 

Bölemediler, yenildiler. Suriye’de ABD yenildi, Kobane dedikleri Ayn’el Arap’ta bir kez daha yenildi. Suriye’ye, Lübnan’a, Mısır’a, İran’a, Filistin’e, Ortadoğu’da ayağa kalkan komşularımıza güveniyoruz. Komşularda ve yurtta barışı inşa ede ede kurultaya geldik. Bu nedenle partimize güveniyoruz. 

Ermeni Soykırımı, Türkiye’ye dayatılan, Avrupa’nın, Amerika’nın dört şartından biriydi. Şart bir özerkliği, iki Ermeni Soykırımı’nı kabul edeceksiniz. Halka dayanarak yurtdışındaki yurttaşlarımıza dayanarak ve bütün dünyayla birleşerek ABD emperyalizmini ve Avrupalıları, onların dayatmalarını göğüsleyerek, milletimizin gücüyle başta Rauf Denktaş, Mehmet Gül, Parisler’den yürüye yürüye AİHM’e, adaleti ve hakikati kabul ettirdik, kendimize güveniyoruz. 

GELECEĞİ YARATMAK İÇİN VATAN’DA BİRLEŞİYORUZ! 

Atatürk’ün gençliğe seslenişindeki o son cümleyi, kendisine şiar eden vatana herşeyini veren bir gençlik yarattık. Gençliğimize sonuna kadar güveniyoruz ve şimdi vatanda birleşiyoruz. Vatanda birleşenlere güveniyoruz. Vatanda birleşmek, geleceği yaratmanın bugünkü eylemi, hepimiz partimize ve Türk milletine güveniyoruz. 

Mustafa Kemal Atatürk’ün, büyük devrimci önderimizin Anayasamızın başına yazarak bıraktığı büyük Altı Ok programı var. Programımıza sonuna kadar güveniyoruz ve büyük Türk Milleti’nin, milliyetçilerini, halkçılarını, sosyalistlerini, Namık Kemaller’den Mustafa Kemaller’e büyük devrimimizin programı olan Altı Ok’ta bütün milletimizi birleşmeye çağırıyoruz. İşte bu programla yürüyoruz. Arslanlı yolda yürüyoruz. Çelenk koymak için değil, devrim yapmak için, hükümet olmak için yürüyoruz. 

Doğu Perinçek : " Parolamız Vatan " paylaşan: ulusalkanal

Haber Habere
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner80

banner87

BAHÇELİ O İSMİ GÖREVDEN ALDI
MHP Lideri Bahçeli, Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi olan MHP eski Milletvekili Olcay Kılavuz’un danışmanlık...

Haberi Oku