Gündem:
FEYZİ İŞBAŞARAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMA!
FEYZİ İŞBAŞARAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMA!

Gözaltına nasıl alındığının anlatıldığı açıklamada İşbaşaran, kapıya gelen polislere “nerenin polisisiniz” sorusuna, isminin Şeref olduğunu söyleyen polisin, “Ben Tayyip’in polisiyim” cevabını verdiğini söyledi.

İşbaşaran, “Tayyip’in polisi diye bir şey olmaz” şeklindeki sözlerine karşılık ise aynı polis memurundan, “Ben Tayyip’in polisiyim maaşımı ondan alıyorum” şeklinde cevap aldığını iddia etti.

“DÜNYA TÜRKİYE’DEKİ REJİME “DİKTA” SİZE “DİKTATÖR” DİYOR”

İşbaşaran açıklamasının devamında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı çok sert eleştirdi. 34 yıl önce kendisini Kenan Evren’in cezaevine attığını belirten İşbaşaran,  “34 yıl sonra Tayyip Erdoğan beni tutuklatıp Paşakapısı Cezaevi’ne attı” ifadelerini kullandı. İşbaşaran, Erdoğan'a seslenerek, "Dünya Türkiye’deki rejime “dikta” size “diktatör” diyor. Bunun nedenini düşünmüş olmanız lazım" dedi.

İŞTE FEYZİ İŞBAŞARAN’IN O AÇIKLAMASI;

“7 Aralık sabah 5:30 - 6:00 gibi İstanbul’da otelin kapısı çaldı. Kapıyı açtım üç sivil kişi içeri girdi. Siz kimsiniz? diye sordum. “Benim adım ŞEREF. Başkomiserim ve diğer iki arkadaş da polis. ” Nerenin polisisiniz? diye sordum. ŞEREF denilen başkomiser: “Ben Tayyip’in polisiyim.” Tayyip’in polisi diye bir şey olmaz.

Devletin polisi olur.

Siz beni yanlış anladınız. Hangi ilçe emniyetinden geliyorsunuz? demek istedim.

ŞEREF denilen Başkomiser (polis de olabilir 40 yaşlarında olduğu için Komiser diye tahmin ettim.)

“Ben Tayyip’in polisiyim maaşımı ondan alıyorum.”

Kendisini tekrar düzelttim. Sen Tayyip’ten maaş almıyorsun. Tayyip’in de, benim de, senin de maaşını devlet ödüyor.

Giyinip Beyoğlu Taksim Asayiş Müdürlüğü’ne gittik.

Meğer konu Adnan OKTAR (Adnan Hoca) denilen biri ve Müridleri (!) hakkında tweetler uydurup (copy paste) yayınlamış ve hakkımda savcılığa başvurmuşlar. Beni mahkemeye çağırmış, ben de gitmemişim.

Anadolu Yakası Kartal Adliyesine gittik. Savcıya ifade verdim. Savcıya, bana bir tebligat gelmedi. Tebligatı kim ve ne zaman almış? Görebilir miyim?

Savcı: Tebligatı dosyada aradı bulamadı.

Savcı: “Kendiniz gidip araştırın.” (Hala araştırıyoruz.)

Savcılıkta ifadem bitti Adliye’den çıktık taksiye yöneldim.

TEKRAR KARAKOLA

Polisler: “Biz de karşıya geçiyoruz sizi bırakalım.” "Olur." dedim.

Yolda polislere bir telefon geldi, polis konuştu ve bana dönüp “Tekrar Beyoğlu Taksim Asayiş Müdürlüğü’ne gideceğiz imzalamanız gereken bir belge varmış.” "Peki." dedim.

Beyoğlu Taksim Asayiş Büro Amirliğine öğlen saat: 11:30 gibi gittik. O saatte görevli Başkomiser Cumhurbaşkanlığı’ndan savcıyı aramışlar, savcı da bizi aradı, sizi gözaltına alıyoruz.

Sabah sabah Cumhurbaşkanı ile ne işim var? Benim otelden alınma nedenim Adnan OKTAR (Adnan Hoca). Başkomiser “Cumhurbaşkanı’na hakaret etmişsin.” Benim yazdığım tweetler ortada. 7 Aralık 2014 sabah 07:15’te yazmışım Cumhurbaşkanı’na bir hakaret yok. (Bu arada herkes Feyzi İŞBAŞARAN’ın hesabına girip okuyabilir.)

Beyoğlu Taksim Asayiş Müdürlüğü 12:30’da telefonuma ve üstümdeki her şeye el koydu.

(Polis beni 24 saat avukatım ve ailemle görüştürmedi. Avukatım 8 Aralık 2014’te Pazartesi günü kendiliğinden Çağlayan Adliyesi’ne geldi.) Ayrıca önemle belirtilmesi gereken bir husus da telefonumda el koyma kararı olmasına rağmen telefonun açık tutulmuş ve telefonuma gelen aramalara cevap verildiğini yakınlarımdan öğrenmiş bulunmaktayım.Gece saatlerinde beni arayan oğlumla polis memurunun görüşmüş olduğuna dair ilgili telekomünikasyon firmasının kayıtları da mevcuttur.

Gece saat 03:00 gibi polis geldi “Avukatınız geldi görüşmek istiyor” (Ben de avukatım geldi diye düşündüm). Polis beni bir odaya aldı içerde sivil giyinimli 30 yaşlarında biri oturuyordu. Polislerin hepsi sivil giyimli olduğu için odada oturan kişiyi de polis sandım. Avukatım nerede diye sordum. Masada oturan sivil giyinimli kişi “Biraz bekleyelim polis fotokopi işini bitirsin çağırırız” (O arada polis odada fotokopi çekiyordu). 10 dakika sonra polisin fotokopi işi bitti “Avukat benim bu da benim kimliğim adım İsmail ASLAN, beni MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat ÇETİN gönderdi”. Ben de kendisine “Şefkat ÇETİN ile tanışıklığım yok. Birbirimizi basından tanıyoruz. Gecenin bu saatinde neden bana avukat göndersin? Teşekkür ediyorum benim avukatım var yarın Adliye’ye gelir.”

Bu avukat (!) denilen kişi önüme A4 kağıt koydu “Şefkat ÇETİN Bey beni bu saatte gönderdi, kendisine teşekkür mektubu yazar mısınız?” Ben de kendisine “Ne münasebet Şefkat ÇETİN Bey ile tanışıklığım yok. Seni de tanımıyorum.”

Bu avukat denen kişi peki size iyi geceler dedi ve ayağa kalktı ve saldırması bir oldu.

Bağırmam üzerine polisler içeri girdi kelepçeleyip bir odaya kilitlediler. Beni de hastaneye götürdüler. Dudağıma 7-8 dikiş atıldı (detaylı rapor dosyamda mevcut). Hastaneden sonra Beyoğlu - Taksim Asayiş Büro Amirliğine geldim. Polis, nöbetçi savcıyı aradı “Bu saldırgan avukatı ne yapalım?” Nöbetçi savcı “Serbest bırakın, ifadesi için sonra çağırırım” dedi ve telefonu kapattı. Polis de bu saldırganı bıraktı. Bu olay sonrasında Sayın Şefkat Çetin ile bu şahsın hiçbir alkası olmadığı ve adının kullanıldığı ortaya çıkmış olup MHP kanallarınca da bu konuya ilişkin gerekli açılamalar yapılmıştır.

8 Aralık 2014 Pazartesi sabah 10:00 gibi Beyoğlu - Taksim Asayiş Büro Amirliğinde Çağlayan Adliyesi’ne gitmek için yola çıktık. Kapıda AKP Milletvekili Metin KÜLÜNK (Yolsuzluk yapma özgürlüğümüz de olmalı diyen vekil) öncülüğünde 150 kadar AKP’li bağırıyordu ve polis aracına saldırdılar. Güçlükle oradan ayrıldık. Bu defa da Çağlayan Adliyesi’nin kapısında saldırıya uğradım. Bu provokasyonların ardından nihayet savcıya çıktık. Savcı ifademi aldı. Savcı çok garip bir karar verdi. Tutuklu yargılanmam üzere 5. Sulh Ceza Hakimi’ne sevk etti. 5. Sulh Ceza Mahkemesine ifade verdim (yeni kurulan tek hakimli mahkemelerden biri buna da özgürlük hakimi demişler). Avukatım hakimin önündeki ekranı görüyordu. Tutuklanma kararım çoktan verilmişti. Formalite gereği ifademe başvurulduğunu anladım çünkü emir Cumhurbaşkanı’ndan gelmişti. 5. Sulh Ceza Mahkemesi Hakimi’nin hakkımdaki tutuklama kararı yalnız Türkiye’de değil dünyada bir ilk oldu. Yani ortada hukuk diye bir şey yok.

ORDUNUN “BAŞKOMUTANI”, POLİSİN “AMİRİ OLDUNUZ”

12 yıllık hükümetin başındaydınız. “Mutlak çoğunluk”la TBMM’yi parmağınızda oynattınız. %50’yi %1.75 ile geçerek Cumhurbaşkanı oldunuz. Cumhurbaşkanı seçim propagandanızı nasıl bir Cumhurbaşkanı olacağınızı tüm dünya gördü ve görüyor.

Şimdi eski hükümetinize paralel bir hükümeti AK-SARAY’da kuruyorsunuz.

Yargıyı ele geçirdiniz, Sulh Ceza adı altında “tutuklama mekanizmaları” kurdunuz. Ordunun “Başkomutanı”, polisin “amiri” ihaleleri paylaştınız. Müteahhitlerden toplanan paralarla “havuz medyası” oluşturdunuz.

TRT sizin, AA sizin, MİT sizin sırdaşınız oldu. İstihbarat, dinlemeler, ajanlar, provokasyonlar, ne ararsanız var.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de güvenlik yasası çıkarttınız. Polisten bir ordu kurdunuz. İnsanlara sokakta ateş etme yetkisi veriyorsunuz. ABD’nin sıkı dostu BOP eşbaşkanıydınız, AB için ne çok uğraşmıştınız. AB’den müzakere tarihi alındığında otobüsün üstünde halkı selamlayıp kutlamalar yaptınız. Ortadoğu, Arap ülkeleri ve komşu ülkelerin lideriydiniz. Bir bakın bakalım kimse yanınızda kaldı mı? Yıllarca peşinde koştuğunuz AB’den bugün karşı olduğunuzu açıklıyorsunuz.

Dünya Türkiye’deki rejime “dikta” size “diktatör” diyor. Bunun nedenini düşünmüş olmanız lazım.

Gezi’de masum, hak ve özgürlükler talebinde bulunan gençler ve kadınlara karşı meydan meydan mitingler düzenlediniz. “%50’mi evlerinde zor tutuyorum” söyleminiz bir devlet adamı söylemi değildir. Gencecik çocuklar sokaklarda katledildi. 14 yaşında katledilen Berkin ELVAN’ı terörist ilan ettiniz. Annesini Alevi diye meydanlarda yuhlattınız.

Tam zafer kazandım derken 600 yıllık Osmanlı ve 92 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük soygun iddiası patladı. Bazı bakanlarınızın çocukları ve size yakın işadamları gözaltına alındı. Soygun iddiasına adı karışan bakanlarınızı görevden almak zorunda kaldınız.

Oğlunuz Bilal ERDOĞAN ile ilgili de gözaltı kararı verilmişti. Netice itibariyle kendiniz, aileniz, bakanlarınız, partiniz bu soygun iddiasının tam göbeğindeydi.

Binlerce polisi, savıcıyı, hakimi görevden alarak kapatmaya çalıştınız. Kim size karşı çıkmışsa “paralelci” yaptınız. Kürdü, alevisi, solcusu her kim size karşı çıkmışsa “paralelci” adı altında sağa sola savurdunuz.

Bu “paralelci” işini o kadar sevdiniz ki, şimdi başbakanı olduğunuz eski hükümetinize “paralel” bir hükümeti AK-SARAY’ınızda kuruyorsunuz.

Bugün 17 Aralık 2014 Mevlana Hazretlerinin vefatının yıldönümü. Yani Şeb-i Aruz. Mevlana “kim olursan ol gel” diyor ama kul hakkını yiyeni ne Mevlana ne Hazreti Muhammed, ne de Allah kabul eder.

Ben 30 yıldır siyasetteyim. Başbakan, Cumhurbaşkanı (ÖZAL) Başdanışmanlığı, İstanbul ve Elazığ Milletvekilliği, yıllarca Anavatan Partisi MKYK üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı yaptım. Bana hiç kimse hırsız demedi, diyemez de. Çocuklarıma bırakacağım en büyük miras şereftir.

34 yıl önce üniversite öğrencisiyken 12 Eylül darbesinin lideri er Kenan EVREN (rütbesi düşürüldü) beni Mamak Cezaevi’ne atmıştı. 34 yıl sonra Tayyip ERDOĞAN beni tutuklatıp Paşakapısı Cezaevi’ne attı. Bu açıklamayı da bu cezaevinden yazıyorum.

Tayyip ERDOĞAN; şimdi kendisini ve rejimini daha iyi düşünmeli.

ABD’ye, AB’ye, Ortadoğu ve Arap ülkelerine kızıyorsunuz çünkü tüm dünya Türkiye’deki gidişattan endişeli ve ardarda açıklamalar yapıyorlar. Tayyip ERDOĞAN hem kendisini hem de Türkiye’yi yalnızlığa sürükledi. Buna da “değerli yalnızlık” diyorlar.

Üzülerek belirtmeliyim ki bu bir liderin tükenişi ve bir ülkenin çöküşe doğru sürüklenmesinin başlangıcıdır. Her çözüm diye başladığı çözüm malesef “çözümsüzlük çözüm haline geldi”.

Allah Türkiye’nin yardımcısı olsun.

Saygılarımla,

Feyzi İŞBAŞARAN
Paşakapısı K. Cezaevi
İstanbul”

odatv.com


Haber Habere
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner80

banner87

ERDOĞAN'ın ZİYARETİNE MEDYA İLGİSİ 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Atina ziyaretine Yunan basını geniş yer ayırdı.

Haberi Oku