Gündem:
PERİNÇEK: ‘UMUDUN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPACAKSINIZ'
‘TÜRKİYE'NİN ÇÖZÜMÜ PANELİ’

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in konuştuğu “Türkiye’nin Çözümü” paneli, salon mitingine dönüştü. 

Tepekule Kongre Merkezi’nde yapılan paneli 1500 yurttaş izledi. 

Salonun kapasitesi yetmeyince ek salondan kapalı devre yayın yapıldı.
 
Ulusal Kanal'ın düzenlediği paneli 20. Dönem İzmir Milletvekili ve TPB İzmir Şube Başkanı Metin Öney yönetti. Öney, salondaki kalabalığa seslenerek, “Bir milletin büyüklüğü fertlerinin sayısıyla değil mertlerinin sayısıyla ölçülür” dedi.

Panelin diğer konuşmacısı Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan’dı.

YAŞAR OKUYAN: ‘ALİ TATAR’I UNUTMADIK’

İlk olarak konuşma yapmak üzere kürsüye çıkan Eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan, zorlukları aşacak olan inancın, duygunun ve mertlerin olduğunu söyleyerek katılımcılara seslendi.

Konuşmasında Şehit Yarbay Ali Tatar’ı da anan Okuyan, “Ali Tatar’ı unutmadık. 5-6 sene önce subaylarımızı, generallerimizi, siyasetçilerimizi,  gerçek aydınlarımızı içeri tıktınız. Şimdi düzmece belgelerden bahsediyorsunuz. O belgeleri siz yaptınız” dedi.

Yeni terör yasası ile polislerin istedikleri insanı gözaltına alabileceklerini belirten Okuyan, “Bölgemiz bir rejim demokrasinin olmadığı bölgedir. Hitler Almanya’sının şartlarını yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

PERİNÇEK: "2015 YILINDA TARİKAT-GLADYO REJİMİ BİTECEK"

Salona girişinde "Öncü Cesur Doğu Perinçek" sloganlarıyla ayakta karşılanan Perinçek, İzmirlilere "Güzel İzmirliler, Mustafa Kemal'in Askerleri merhaba" diye seslendi. Milli Hükümeti kurmanın zamanının geldiğini belirten Perinçek, şöyle konuştu:

"Buradan ilan ediyoruz! Sıcak para komisyoncularının devri bitmiştir. Türkiye üretme çağına giriyor.

Türkiye'yi bölenlerin devri bitmiştir, birleşen Türkiye çağına giriyoruz.

BOP eşbaşkanlarının devri bitmiştir, Mili Hükümet çağına giriyoruz.

Tayyip Erdoğanları yıkacağız. Türkiye 2016 yılına Atatürk'ün rotasında girecek.

Davutoğlu'nun 7 Kasım konuşmasını, yapısal dönüşüm hamlesi dedikleri programı dinleyin. İflaslarını ilan ettiler. ‘Borçlanma ekonomisi iflas etti çıkmazdayız’ diyorlar. Tir tir titriyorlar. 2015 yılında 200 milyar doların üzerinde sıcak para bulmaları gerekiyor. Böyle bir imkan yok. Türkiye'yi borca batırdılar. Özal’la başlayarak 30 yılda borçlu bir millet yarattılar.

Sıcak para borçlanma ekonomisi bitti.

2015 yılında mafya tarikat gladyo rejimi bitiyor. Bu nedenle bizim derhal ayağa kalkıp, örgütlenip, partileşip Milli Hükümeti kurma kararı ile yürüyüşe geçmemiz lazım"
 
“BÖLÜNME PLANLARI KAYAYA DAYANDI”

Bölünme planlarının kayaya dayandığını söyleyen Perinçek, "Bunlar Türkiye'yi bölmek için başımıza oturtuldular. Tayyip Erdoğan utanmadan, ‘BOP kapsamında Diyarbakır'ı merkez yapacağız’ dedi. Yani ‘ben ABD projesinin görevlisiyim’ demek istedi. O görev bugün kayaya dayandı. Amerika, Suriye'de yenildi, Mısır'da Tayyiplerin kardeşleri yıkıldı. İran dimdik ayakta durdu. Irak hala Amerika'ya direniyor. Sıra Ak-saray'da oturana geldi. Yıkılanlar saray yapar. Yıkılan rejimlerin kaderidir bu! Kendilerine saraydan mezar yaptılar" dedi.

‘UMUDUN ÖNCÜLÜĞÜNÜ YAPACAKSINIZ’

Perinçek, salondaki yurttaşlara seslenerek "Siz öncüler, iyimserliğin ve umudun öncülüğünü yapacaksınız. Bu bir hayal değil. Size hayal sunmuyoruz, rakamlarla, olgularla süreci saptıyoruz" dedi ve şöyle devam etti:

"Türkiye artık mecburiyetler çağına girmiştir. Birinci mecburiyet üretim mecburiyetidir.

İşçi Partisi olarak programımız hazır. Paranın giriş çıkışını denetleyeceğiz. Türkiye’de üretebilen hiçbir şeyi ithal etmeyeceğiz. Çiftçimizi ucuz mazot ve gübreyle destekleyeceğiz. Sanayicimizi eşit şartlarla yabancılarla yarışır hale getireceğiz.”
 
“NUH’UN GEMİSİNİ YAPTIK”

"Sınırlarımızdan terör değil kardeşlik geçecek" diyen Perinçek dış politika konusuna da değindi. Perinçek, "Sınırlarımızdan terörist değil kardeşlik, ticaret, alışveriş geçecek. Terör ihracına son vereceğiz” dedi.

Perinçek, partili veya partisiz tüm Mustafa Kemal'in askerlerini Altı Ok’u savunan tek partide toplamak gerektiğini dile getirerek, "Bu parti İşçi Partisi’dir. Şimdi sıra sizde" dedi.

Perinçek son olarak, "Pazarlık yok, tereddüt yok. Başarının garantisini vermemizi kimse beklemesin. Mustafa Kemal, savaşı kazanacağız diye garanti verebildi mi? Milleti örgütledi ve başardı. Bizle kimse pazarlık yapmasın. Kendimize güveneceğiz. İçimizdeki tereddütleri bırakalım. Sizi Samsun'a çıkmaya, yani bugün İzmir'e çıkmaya çağırıyorum. Bizim Tayyip Erdoğan'ın gemiciklerine ihtiyacımız yok, biz Nuh'un gemisini yaptık. Yol haritamız belli, dümenimiz sağlam. Sizi göreve, işbaşına çağırıyorum" dedi.

Perinçek’in bu çağrısı alkışlarla ve “varız” yanıtlarıyla karşılandı.

Perinçek konuşmasının sonunda, “Atatürk, Doğu’da bir dayanak yaratarak İzmir’i kurtarmıştı. Şimdi biz de İzmir’de bir dayanak yaratarak Hakkari’yi kurtaracağız” dedi.
 
Panelin sonunda Doğu Perinçek, kitaplarını imzalarken, çok sayıda yurttaş da İşçi Partisi’ne üye oldular.'BİZ EN ÖNDE KOŞARIZ CEPHE'YE'

Konferansın ardından konuklar, Ulusal Kanal Gönüllüleri 15. Yılı Yemeği’ne katıldı.

Yemekten önce bir konuşma yapan İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek, sözlerine Mustafa Kemal’in askerleri diyerek başladı. “Asker deyince kadınlar biz askere gidemiyoruz diyorlar. Hani kızları da alın askere diye bir türkü vardı. Biz en önde koşarız cepheye. Bir gün Mustafa Kemal konuşmasına başlarken ‘efendiler’ diye başlıyor. Sonra duruyor ve hanımefendiler ve beyefendiler diye ekliyor. İşte biz kadınlar o zaman efendi olmuşuz. Bırakır mıyız hiç onu?” dedi.

İzmirliler’e bir teşekkür borcu olduğunu belirten Perinçek, “Bana Genel Başkanımı, eşimi, oğlumu komutanlarımı geri verdiniz. Silivri’ye gelip o parmaklıkları söküp attınız. Teşekkür ederim” dedi. 

İŞÇİ PARTİSİ'NİN ASKERİYİM

Emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş yemekte bir konuşma yaparak İşçi Partisi’nin askeri olduğunu vurguladı. “Artık uçuş kaskımı çıkartıp madenci baretimi takıyorum. Çünkü olağanüstü bir dönemdeyiz. Olağanüstü dönemler, olağanüstü tavırlar gerektirir. Beni bundan sonra Yatağan’da, Soma’da, işçinin ve emekçi yanında göreceksiniz” dedi.

Aydınlık Gazetesi

"Artık zaman kalmadı! İşçi Partisi'nde... paylaşan: ulusalkanal

Haber Habere
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner80

banner87

KAYMAKAM DINKIRCI'ya ANLAMLI ZİYARET
Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında kurulan Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği yönetiminden anlamlı ziyaret....

Haberi Oku