Gündem:
İŞTE SEÇİLEN VEKİLLERİN İL-İL İSİMLERİ
İŞTE SEÇİLEN VEKİLLERİN İL-İL İSİMLERİ

1 Kasım 2015 Genel Seçimleri'nde kesin olmayan sonuçlara göre milletvekili listeleri de belli oldu. İşte saat 00.30 itibariyle AA'nın verilerine göre milletvekili listesi...

ADANA(14)
AKP: 1. Ömer Çelik 2. Necdet Ünüvar 3. Fatma Güldemet Sarı 4. Talip Küçükcan 5. Mehmet Şükrü Erdinç 6. Tamer Dağlı 
CHP: 1. Elif Doğan Türkmen 2. Zülfikar İnönü Tümer 3. İbrahim Özdiş 4. Aydın Uslupehlivan 
MHP: 1. Mevlüt Karakaya 2. Muharrem Varlı 3. Seyfettin Yılmaz 
HDP: 1. Meral Danış Beştaş

ADIYAMAN(5)
AKP: 1. Ahmet Aydın 2. Adnan Boynukara 3. İbrahim Halil Fırat 4. Salih Fırat 
HDP: 1. Behçet Yıldırım 

AFYON(5)
AKP: 1. Veysel Eroğlu 2. Ali Özkaya 3. Hatice Dudu Özkal 
CHP: 1. Burcu Köksal 
MHP: 1. Mehmet Parsak

AĞRI(4)
AKP: 1. Cesim Gökçe 
HDP: 1. Leyla Zana 2. Berdan Öztürk 3. Dirayet Taşdemir

AKSARAY(3)
AKP: 1. İlknur İnceöz 2. Cengiz Aydoğdu 3. Mustafa Serdengeçti

AMASYA(3)
AKP: 1. Mehmet Naci Bostancı 2. Haluk İpek 
CHP: 1. Mustafa Tuncer

ANKARA-1(18)
AKP: 1. Ali Babacan 2. Yalçın Akdoğan 3. Ahmet Gündoğdu 4. Ali İhsan Arslan 5. Jülide Sarıeroğlu 6. Murat Alparslan 7. Ertan Aydın 8. Fatih Şahin 
CHP: 1. Ayşe Gülsün Bilgehan 2. Necati Yılmaz 3. Tekin Bingöl 4. Aylin Nazlıaka 5. Levent Gök 6. Ali Haydar Hakverdi 7. Bülent Kuşoğlu 
MHP: 1. Zühal Topcu 2. Erkan Haberal 
HDP: 1. Sırrı Süreyya Önder

ANKARA-2(14)
AKP: 1. Cemil Çiçek 2. Yıldırım Tuğrul Türkeş 3. Emrullah İşler 4. Ahmet İyimaya 5. Lütfiye Selva Çam 6. Vedat Bilgin 7. Aydın Ünal 8. Nevzat Ceylan 
CHP: 1. Şenal Sarıhan 2. Murat Emir 3. Ahmet Haluk Koç 4. Nihat Yeşil 
MHP: 1. Şefkat Çetin 2. Mustafa Mit

ANTALYA(14)
AKP: 1. Mevlüt Çavuşoğlu 2. Mustafa Köse 3. Hüseyin Samani 4. Gökcen Özdoğan Enç 5. Sena Nur Çelik 6. İbrahim Aydın 7. Atay Uslu 
CHP: 1. Niyazi Nefi Kara 2. Deniz Baykal 3. Çetin Osman Budak 4. Mustafa Akaydın 5. Devrim Kök 
MHP: 1. Mehmet Günal 2. Ahmet Selim Yurdakul

ARDAHAN(2)
AKP: 1. Orhan Atalay 
CHP: 1. Öztürk Yılmaz

ARTVİN(2)
AKP: 1. İsrafil Kışla 
CHP: 1. Uğur Bayraktutan

AYDIN(7)
AKP: 1. Mehmet Erdem 2. Abdurrahman Öz 3. Mustafa Savaş 
CHP: 1. Bülent Tezcan 2. Metin Lütfi Baydar 3. Hüseyin Yıldız 
MHP: 1. Deniz Depboylu

BALIKESİR(8)
AKP: 1. Mahmut Poyrazlı 2. Sema Kırcı 3. Ali Aydınlıoğlu 4. Kasım Bostan 
CHP: 1. Mehmet Tüm 2. Ahmet Akın 3. Namık Havutça 
MHP: 1. İsmail Ok

BARTIN(2)
AKP: 1. Yılmaz Tunç 
CHP: 1. Muhammet Rıza Yalçınkaya

BATMAN(4)
AKP: 1. Ataullah Hamidi 
HDP: 1. Ayşe Acar Başaran 2. Mehmet Ali Aslan 3. Saadet Becerekli

BAYBURT(2)
AKP: 1. Naci Ağbal 2. Şahap Kavcıoğlu

BİLECİK(2)
AKP: 1. Halil Eldemir 
CHP: 1. Yaşar Tüzün

BİNGÖL(3)
AKP: 1. Cevdet Yılmaz 2. Enver Fehmioğlu 
HDP: 1. Hişyar Özsoy

BİTLİS(3)
AKP: 1. Vedat Demiröz 
HDP: 1. Mizgin Irgat 2. Mahmut Celadet Gaydalı

BOLU(3)
AKP: 1. Ali Ercoşkun 2. Fehmi Küpçü 
CHP: 1. Tanju Özcan

BURDUR(3)
AKP: 1. Bayram Özçelik 2. Reşat Petek 
CHP: 1. Mehmet Göker

BURSA(18)
AKP: 1. Mehmet Müezzinoğlu 2. Efkan Ala 3. Emine Yavuz Gözgeç 4. Cemalettin Kani Torun 5. Hüseyin Şahin 6. İsmail Aydın 7. Zekeriya Birkan 8. Hakan Çavuşoğlu 9. Bennur Karaburun 10. Muhammet Müfit Aydın 11. Osman Mesten 
CHP: 1. Lale Karabıyık 2. Ceyhun İrgil 3. Orhan Sarıbal 4. Erkan Aydın 5. Nurhayat Altaca Kayışoğlu 
MHP: 1. İsmet Büyükataman 2. Kadir Koçdemir

ÇANAKKALE(4)
AKP: 1. Bülent Turan 2. Ayhan Gider 
CHP: 1. Muharrem Erkek 2. Bülent Öz

ÇANKIRI(2)
AKP: 1. Muhammet Emin Akbaşoğlu 2. Hüseyin Filiz

ÇORUM(4)
AKP: 1. Salim Uslu 2. Ahmet Sami Ceylan 3. Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt 
CHP: 1. Tufan Köse

DENİZLİ(7)
AKP: 1. Nihat Zeybekci 2. Sema Ramazanoğlu 3. Şahin Tin 
CHP: 1. Melike Basmacı 2. Kazım Arslan 3. Gülizar Biçer Karaca 
MHP: 1. Emin Haluk Ayhan

DİYARBAKIR(11)
AKP: 1. Mehmet Galip Ensarioğlu 2. Ebubekir Bal 
HDP: 1. İdris Baluken 2. Nursel Aydoğan 3. Nimetullah Erdoğmuş 4. Feleknas Uca 5. Altan Tan 6. Çağlar Demirel 7. Ziya Pir 8. İmam Taşçıer 9. Sibel Yiğitalp

DÜZCE(3)
AKP: 1. Faruk Özlü 2. Fevai Arslan 3. Ayşe Keşir

EDİRNE(3)
AKP: 1. Rafet Sezen 
CHP: 1. Okan Gaytancıoğlu 2. Erdin Bircan

ELAZIĞ(4)
AKP: 1. Tahir Öztürk 2. Metin Bulut 3. Ömer Serdar 4. Ejder Açıkkapı

ERZİNCAN(2)
AKP: 1. Sebahattin Karakelle 2. Serkan Bayram

ERZURUM(6)
AKP: 1. Recep Akdağ 2. Mustafa Ilıcalı 3. Zehra Taşkesenlioğlu 4. İbrahim Aydemir 5. Orhan Deligöz 
MHP: 1. Kamil Aydın

ESKİŞEHİR(6)
AKP: 1. Nabi Avcı 2. Harun Karacan 3. Emine Nur Günay 
CHP: 1. Gaye Usluer 2. Utku Çakırözer 3. Cemal Okan Yüksel

GAZİANTEP(12)
AKP: 1. Mehmet Şimşek 2. Abdulhamit Gül 3. Ahmet Uzer 4. Şamil Tayyar 5. Canan Candemir Çelik 6. Abdullah Nejat Koçer 7. Abdulkadir Yüksel 8. Mehmet Erdoğan 
CHP: 1. Akif Ekici 2. Mehmet Gökdağ 
MHP: 1. Ümit Özdağ 
HDP: 1. Mahmut Toğrul

GİRESUN(4)
AKP: 1. Nurettin Canikli 2. Cemal Öztürk 3. Sabri Öztürk 
CHP: 1. Bülent Yener Bektaşoğlu

GÜMÜŞHANE(2)
AKP: 1. Hacı Osman Akgül 2. Cihan Pektaş

HAKKARİ(3)
HDP: 1. Selma Irmak 2. Nihat Akdoğan 3. Abdullah Zeydan

HATAY(10)
AKP: 1. Adem Yeşildal 2. Orhan Karasayar 3. Mehmet Öntürk 4. Fevzi Şanverdi 5. Hacı Bayram Türkoğlu 
CHP: 1. Hilmi Yarayıcı 2. Mevlüt Dudu 3. Serkan Topal 4. Birol Ertem 
MHP: 1. Mehmet Necmettin Ahrazoğlu

IĞDIR(2)
AKP: 1. Nurettin Aras 
HDP: 1. Mehmet Emin Adıyaman

ISPARTA(4)
AKP: 1. Süreyya Sadi Bilgiç 2. Sait Yüce 
CHP: 1. İrfan Bakır 
MHP: 1. Nuri Okutan

İSTANBUL-1(31)
AKP: 1. İsmail Kahraman 2. Mustafa Ataş 3. Mihrimah Belma Satır 4. Erol Kaya 5. Ahmet Berat Çonkar 6. Berat Albayrak 7. İsmet Uçma 8. Metin Külünk 9. Ravza Kavakcı Kan 10. Azmi Ekinci 11. Osman Boyraz 12. Hasan Turan 13. Hasan Sert 14. Mehmet Ali Pulcu 15. Hurşit Yıldırım 16. Hulusi Şentürk 
CHP: 1. Şafak Pavey 2. Gamze Akkuş İlgezdi 3. Gürsel Tekin 4. Barış Yarkadaş 5. Mehmet Akif Hamzaçebi 6. Mahmut Tanal 7. İlhan Kesici 8. Oğuz Kaan Salıcı 9. Onursal Adıgüzel 10. Ali Özcan 11. Yakup Akkaya 
MHP: 1. Edip Semih Yalçın 2. İzzet Ulvi Yönter 
HDP: 1. Selahattin Demirtaş 2. Hüda Kaya

İSTANBUL-2(26)
AKP: 1. Hayati Yazıcı 2. Volkan Bozkır 3. Burhan Kuzu 4. Ayşe Nur Bahçekapılı 5. Fatma Betül Sayan Kaya 6. Ekrem Erdem 7. Aziz Babuşcu 8. Durmuş Ali Sarıkaya 9. Şirin Ünal 10. Fatma Benli 11. Hüseyin Bürge 12. Haydar Ali Yıldız 13. Ahmet Hamdi Çamlı 14. Markar Eseyan 
CHP: 1. Selina Doğan 2. Aykut Erdoğdu 3. Mustafa Sezgin Tanrıkulu 4. Dursun Çiçek 5. Süleyman Sencer Ayata 6. Gülay Yedekci 7. Kadri Enis Berberoğlu 8. Didem Engin 
MHP: 1. Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu 2. Celal Adan 
HDP: 1. Celal Doğan 2. Filiz Kerestecioğlu

İSTANBUL-3(31)
AKP: 1. Mehmet Mehdi Eker 2. Mustafa Şentop 3. Mehmet Doğan Kubat 4. Serap Yaşar 5. Feyzullah Kıyıklık 6. Mehmet Muş 7. Nureddin Nebati 8. Mehmet Metiner 9. Harun Karaca 10. Tülay Kaynarca 11. Mustafa Yeneroğlu 12. Erkan Kandemir 13. Halis Dalkılıç 14. Mürteza Zengin 15. Yıldız Seferinoğlu 16. Abdullah Başcı 
CHP: 1. Bihlun Tamaylıgil 2. İlhan Cihaner 3. Engin Altay 4. Ali Şeker 5. Erdoğan Toprak 6. Eren Erdem 7. Mehmet Bekaroğlu 8. Zeynel Emre 9. Sibel Özdemir 
MHP: 1. Atila Kaya 2. İsmail Faruk Aksu 3. Arzu Erdem 
HDP: 1. Pervin Buldan 2. Garo Paylan 3. Erdal Ataş

İZMİR-1(13)
AKP: 1. Binali Yıldırım 2. Mahmut Atilla Kaya 3. Hüseyin Kocabıyık 4. Necip Kalkan
CHP: 1. Selin Sayek Böke 2. Musa Çam 3. Ahmet Tuncay Özkan 4. Tacettin Bayır 5. Özcan Purçu 6. Ali Yiğit 7. Murat Bakan 
MHP: 1. Oktay Vural 
HDP: 1. Ertuğrul Kürkcü

İZMİR-2(13)
AKP: 1. Fatma Seniha Nükhet Hotar 2. İbrahim Mustafa Turhan 3. Hamza Dağ 4. Kerem Ali Sürekli 
CHP: 1. Zeynep Altıok 2. Kemal Kılıçdaroğlu 3. Zekeriya Temizel 4. Mustafa Ali Balbay 5. Aytun Çıray 6. Atila Sertel 7. Kamil Okyay Sındır 
MHP: 1. Ahmet Kenan Tanrıkulu 
HDP: 1. Müslüm Doğan

KAHRAMANMARAŞ(8)
AKP: 1. Mahir Ünal 2. Veysi Kaynak 3. Nursel Reyhanlıoğlu 4. Celalettin Güvenç 5. Mehmet Uğur Dilipak 6. Mehmet İlker Çitil 7. İmran Kılıç 
MHP: 1. Fahrettin Oğuz Tor

KARABÜK(2)
AKP: 1. Mehmet Ali Şahin 2. Burhanettin Uysal

KARAMAN(2)
AKP: 1. Recep Konuk 2. Recep Şeker

KARS(3)
AKP: 1. Ahmet Arslan 2. Yusuf Selahattin Beyribey 
HDP: 1. Ayhan Bilgen

KASTAMONU(3)
AKP: 1. Hakkı Köylü 2. Metin Çelik 3. Murat Demir

KAYSERİ(9)
AKP: 1. Mehmet Özhaseki 2. Taner Yıldız 3. Mustafa Elitaş 4. İsmail Tamer 5. Hülya Nergis 6. İsmail Emrah Karayel 7. Sami Dedeoğlu 
CHP: 1. Çetin Arık 
MHP: 1. Yusuf Halaçoğlu

KIRIKKALE(3)
AKP: 1. Ramazan Can 2. Abdullah Öztürk 
MHP: 1. Seyit Ahmet Göçer

KIRKLARELİ(3)
AKP: 1. Selahattin Minsolmaz 
CHP: 1. Türabi Kayan 2. Vecdi Gündoğdu

KIRŞEHİR(2)
AKP: 1. Salih Çetinkaya 2. Mikail Arslan

KİLİS(2)
AKP: 1. Reşit Polat 2. Mustafa Hilmi Dülger

KOCAELİ(11)
AKP: 1. Fikri Işık 2. Radiye Sezer Katırcıoğlu 3. Zeki Aygün 4. İlyas Şeker 5. Mehmet Akif Yılmaz 6. Sami Çakır 7. Cemil Yaman 
CHP: 1. Fatma Kaplan Hürriyet 2. Haydar Akar 3. Tahsin Tarhan 
MHP: 1. Saffet Sancaklı

KONYA(14)
AKP: 1. Ahmet Davutoğlu 2. Mustafa Baloğlu 3. Hüsnüye Erdoğan 4. Ahmet Sorgun 5. Ziya Altunyaldız 6. Muhammet Uğur Kaleli 7. Leyla Şahin Usta 8. Mehmet Babaoğlu 9. Abdullah Ağralı 10. Halil Etyemez 11. Hacı Ahmet Özdemir 12. Ömer Ünal 
CHP: 1. Mustafa Hüsnü Bozkurt 
MHP: 1. Mustafa Kalaycı

KÜTAHYA(4)
AKP: 1. Mustafa Şükrü Nazlı 2. Vural Kavuncu 3. İshak Gazel 4. Ahmet Tan

MALATYA(6)
AKP: 1. Öznur Çalık 2. Taha Özhan 3. Mustafa Şahin 4. Nurettin Yaşar 5. Bülent Tüfenkci 
CHP: 1. Veli Ağbaba

MANİSA(9)
AKP: 1. Selçuk Özdağ 2. Recai Berber 3. Uğur Aydemir 4. Murat Baybatur 
CHP: 1. Özgür Özel 2. Mazlum Nurlu 3. Tur Yıldız Biçer 
MHP: 1. Erkan Akçay 2. Osman Oktay

MARDİN(6)
AKP: 1. Orhan Miroğlu 2. Ceyda Çankırı 
HDP: 1. Mithat Sancar 2. Gülser Yıldırım 3. Erol Dora 4. Ali Atalan

MERSİN(11)
AKP: 1. Lütfi Elvan 2. Yılmaz Tezcan 3. Ali Cumhur Taşkın 4. Hacı Özkan 
CHP: 1. Hüseyin Çamak 2. Durmuş Fikri Sağlar 3. Aytuğ Atıcı 4. Serdal Kuyucuoğlu 
MHP: 1. Oktay Öztürk 2. Baki Şimşek 
HDP: 1. Dengir Mir Mehmet Fırat

MUĞLA(6)
AKP: 1. Hasan Özyer 2. Nihat Öztürk 
CHP: 1. Akın Üstündağ 2. Ömer Süha Aldan 3. Nurettin Demir 
MHP: 1. Mehmet Erdoğan

MUŞ(3)
AKP: 1. Mehmet Emin Şimşek 
HDP: 1. Burcu Çelik Özkan 2. Ahmet Yıldırım

NEVŞEHİR(3)
AKP: 1. Mustafa Açıkgöz 2. Murat Göktürk 3. Ebubekir Gizligider

NİĞDE(3)
AKP: 1. Alpaslan Kavaklıoğlu 2. Erdoğan Özegen 
CHP: 1. Ömer Fethi Gürer

ORDU(5)
AKP: 1. Numan Kurtulmuş 2. Oktay Çanak 3. Metin Gündoğdu 4. Ergün Taşcı 
CHP: 1. Seyit Torun

OSMANİYE(4)
AKP: 1. Suat Önal 2. Mücahit Durmuşoğlu 
MHP: 1. Devlet Bahçeli 2. Ruhi Ersoy

RİZE(3)
AKP: 1. Hasan Karal 2. Hikmet Ayar 3. Osman Aşkın Bak

SAKARYA(7)
AKP: 1. Ayhan Sefer Üstün 2. Şaban Dişli 3. Mustafa İsen 4. Ali İhsan Yavuz 5. Recep Uncuoğlu 
CHP: 1. Engin Özkoç 
MHP: 1. Zihni Açba

SAMSUN(9)
AKP: 1. Akif Çağatay Kılıç 2. Çiğdem Karaaslan 3. Ahmet Demircan 4. Fuat Köktaş 5. Hasan Basri Kurt 6. Orhan Kırcalı 
CHP: 1. Kemal Zeybek 2. Hayati Tekin 
MHP: 1. Erhan Usta

SİİRT(3)
AKP: 1. Yasin Aktay 
HDP: 1. Kadri Yıldırım 2. Besime Konca

SİNOP(2)
AKP: 1. Nazım Maviş 
CHP: 1. Barış Karadeniz

SİVAS(5)
AKP: 1. İsmet Yılmaz 2. Hilmi Bilgin 3. Selim Dursun 4. Mehmet Habib Soluk 
CHP: 1. Ali Akyıldız

ŞANLIURFA(12)
AKP: 1. Faruk Çelik 2. Mehmet Kasım Gülpınar 3. Halil Özcan 4. Ahmet Eşref Fakıbaba 5. Mehmet Ali Cevheri 6. Mehmet Akyürek 7. İbrahim Halil Yıldız 8. Mahmut Kaçar 
HDP: 1. Osman Baydemir 2. Dilek Öcalan 3. İbrahim Ayhan 4. Leyla Güven

ŞIRNAK(4)
HDP: 1. Faysal Sarıyıldız 2. Leyla Birlik 3. Ferhat Encu 4. Aycan İrmez

TEKİRDAĞ(6)
AKP: 1. Mustafa Yel 2. Ayşe Doğan 3. Metin Akgün 
CHP: 1. Faik Öztrak 2. Candan Yüceer 3. Emre Köprülü

TOKAT(5)
AKP: 1. Coşkun Çakır 2. Zeyid Aslan 3. Celil Göçer 
CHP: 1. Kadim Durmaz 
MHP: 1. Abdurrahman Başkan

TRABZON(6)
AKP: 1. Süleyman Soylu 2. Muhammet Balta 3. Ayşe Sula Köseoğlu 4. Adnan Günnar 5. Salih Cora 
CHP: 1. Haluk Pekşen

TUNCELİ(2)
CHP: 1. Gürsel Erol 
HDP: 1. Alican Önlü

UŞAK(3)
AKP: 1. Mehmet Altay 2. Alim Tunç 
CHP: 1. Özkan Yalım

VAN(8)
AKP: 1. Beşir Atalay 2. Burhan Kayatürk 
HDP: 1. Figen Yüksekdağ Şenoğlu 2. Lezgin Botan 3. Nadir Yıldırım 4. Tuğba Hezer Öztürk 5. Adem Geveri 6. Bedia Özgökçe Ertan

YALOVA(2)
AKP: 1. Fikri Demirel 
CHP: 1. Muharrem İnce

YOZGAT(4)
AKP: 1. Bekir Bozdağ 2. Abdulkadir Akgül 3. Ertuğrul Soysal 4. Yusuf Başer

ZONGULDAK(5)
AKP: 1. Hüseyin Özbakır 2. Faruk Çaturoğlu 3. Özcan Ulupınar 
CHP: 1. Şerafettin Turpcu 2. Ünal Demirtaş


Hürriyet Gazetesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner80

banner87

MİT'çi AKRABAM FETULLAH GÜLEN'e...
Fetullah Gülen'in “Hiç sevmem” diye bahsettiği efsane halterci Naim Süleymanoğlu, MİT'çi...

Haberi Oku